Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Ridomil Gold MZ Pepite 67.8 WG 50g

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 17,50 zł 17.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

RIDOMIL GOLD MZ PEPITE 67,8 WG jest środkiem grzybobójczym w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu układowym i kontaktowym, do stosowania zapobiegawczego w okresie intensywnego wzrostu roślin, przeznaczony do ochrony przed chorobami grzybowymi. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych.

 

Problemy:Uprawa:Stosowanie / dawka:
 alternarioza
 ziemniak
maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 25 g na 100 m2 
zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 25 g na 100 m2 
zalecana ilość wody: 2 – 4 litry na 100 m2 

Ilość wody dostosować do wielkości roślin. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Zapobiegawczy zabieg przeciwko alternariozie zaleca się wykonać tylko na plantacjach odmian wrażliwych na alternariozę, w momencie pojawienia się pierwszych objawów choroby na dolnych liściach, od fazy rozwiniętego 5 liścia na pędzie głównym do końca fazy dojrzewania.
zaraza ziemniaka
ziemniak
maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 20 g na 100 m2 
zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 20 g na 100 m2
zalecana ilość wody: 2 – 4 litry na 100 m2

Większą ilość wody stosować w przypadku silnie rozwiniętej naci ziemniaczanej. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Opryskiwanie wykonać zgodnie z sygnalizacją lub na odmianach wczesnych w okresie zwierania się roślin w rzędach, a na odmianach późnych po wystąpieniu pierwszych objawów zarazy na odmianach wczesnych, od fazy rozwiniętego 5 liścia na pędzie głównym do końca fazy dojrzewania
zaraza ziemniaka, alternarioza
pomidor uprawiany w gruncie
maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 22,5 g na 100 m2 
zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 22,5 g na 100 m2 

Maksymalna liczba zabiegów: 3. Ostęp pomiędzy zabiegami: 7 – 10 dni. Zalecana ilość wody: 6 – 8 litrów na 100 m2 . Ilość wody dostosować do wielkości roślin. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Zabiegi wykonywać zgodnie z sygnalizacją, od fazy rozwiniętego 5 liścia właściwego na pędzie głównym do fazy pełnej dojrzałości owoców. Środek stosować przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych.
mączniak rzekomy
cebula uprawiana w gruncie  
maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 25 g na 100 m2 
zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 25 g na 100 m2 

Maksymalna liczba zabiegów: 3. Ostęp pomiędzy zabiegami: 7 – 10 dni. Zalecana ilość wody: 7 litrów na 100 m2 . Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Zabiegi wykonać zgodnie z sygnalizacją, od fazy wyraźnie widocznego drugiego liścia na pędzie głównym do końca fazy rozwoju części roślin przeznaczonych do zbioru. Środek stosować przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych.
mączniak rzekomy 
ogórek uprawiany pod osłonami  
maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 25 g/100 m2 
zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 25 g/100 m2 

Maksymalna liczba zabiegów: 3. Ostęp pomiędzy zabiegami: 7 -10 dni. Zalecana ilość wody: 6 – 8 litrów na 100 m2 . Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Zabiegi wykonać z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 5 liścia do końca fazy dojrzewania owoców.
bielik krzyżowych /rdza biała krzyżowych
brokuł uprawiany w gruncie
maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 20 g/100 m2 
zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 20 g/100 m2 

Maksymalna liczba zabiegów: 3. Ostęp pomiędzy zabiegami: 14 - 21 dni. Zalecana ilość wody: 7 litrów na 100 m2 . Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Zabiegi wykonać z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 3 liścia do końca fazy ciasno zamkniętej główki o typowej wielkości i kształcie. 
bielik krzyżowych /rdza biała krzyżowych
kalafior uprawiany w gruncie 
maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 20 g/100 m2 
zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 20 g/100 m2 

Maksymalna liczba zabiegów: 3. Ostęp pomiędzy zabiegami: 14 - 21 dni. Zalecana ilość wody: 7 litrów na 100 m2 . Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Zabiegi wykonać z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 3 liścia do końca fazy ciasno zamkniętej główki o typowej wielkości i kształcie.
mączniak rzekomy 
sałata uprawiana w gruncie 
maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 19 g/100 m2 
zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 19 g/100 m2 

Maksymalna liczba zabiegów: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 7 – 14 dni. Zalecana ilość wody: 3 – 8 litrów na 100 m2 . Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy 3 liścia do końca fazy osiągnięcia typowej masy liści. 
mączniak rzekomy
winorośl
maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 7,5 g/100 m2 
zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 7,5 g/100 m2 

Maksymalna liczba zabiegów: 3. Odstęp pomiędzy zabiegami: 10 – 14 dni. Zalecana ilość wody: 7 litrów na 100 m2 . Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy wyraźnie widocznych kwiatostanów do końca fazy kwitnienia. 
mączniak rzekomy 
tytoń  
maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 25 g/100 m2 
zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 25 g/100 m2 

Maksymalna liczba zabiegów: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 10 dni. Zalecana ilość wody: 4-5 litrów na 100 m2 . Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, nie wcześniej niż po wysadzeniu rozsady (tj. od fazy 5 – 6 liści). Drugi zabieg wykonać po ok. 10 dniach (faza 9-12 liści).
mączniak rzekomy, fytoftoroza (liści i łodyg)
rośliny ozdobne uprawiane w gruncie i pod osłonami 
maksymalne stężenie dla jednorazowego zastosowania: 0,25% (25 g środka w 10 l wody)
zalecane stężenie dla jednorazowego zastosowania: 0,25% (25 g środka w 10 l wody). 

Zalecana ilość cieczy użytkowej: 10 l/100 m2 . Maksymalna liczba zabiegów: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 7 dni. Zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od czerwca do września.  

 

Uwaga:    

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl