Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Astvit 200g uniwersalny nawóz naturalny,mikoryza,ukorzeniacz ,ekologiczny środek poprawiający własciwości gleby (podobnie jak Rosahumus)

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 9,90 zł 9.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Astvit to ekologiczny nawóz uniwersalny przeznaczony do stosowania dla wszystkich roślin. Środek dokarmia oraz zapewnia prawidłową ochronę biologiczną roślin.

W pełni naturalny nawóz Astvit występuje w postaci koncentratu w proszku. Zawiera wszystkie makroskładniki, mikroelementy oraz ultramikroelementy, dzięki czemu zapewnia prawidłowy wzrost oraz rozwój roślin, a także przyczynia się do likwidacji insektów i chorób grzybowych.

Nawóz jest bardzo dobrze przyswajalny przez roślinydodatkowo zapewnia im wysoką jakość i zdrowy wygląd, bez konieczności stosowania środków ochrony roślin. Produkt może być stosowany podczas przesadzania lub sadzenia nowych roślin. Ukorzenia młode sadzonki, a ponadto wzmacnia system korzeniowy.

STOSOWANIE: wyprodukowany wyłącznie z surowców naturalnych, uniwersalny, 100% naturalny koncentrat w proszku do rozpuszczania w wodzie i całorocznego stosowania do wszystkich kwiatów domowych takich jak: storczyki, paprocie, palmy, fikusy, juca, kaktusy, fiołki, azalie i wszystkie inne, oraz wszystkich balkonowych takich jak: pelargonie, surfinie, begonie, gazanie, bratki, itp. - 50g nawozu (około 4 łyżki stołowe) na 10 litrów wody. Przygotowany roztwór odstawić w otwartym pojemniku na kilka godzin i przed podlewaniem wymieszać. Od wiosny do jesieni używać przy każdorazowym zapotrzebowaniu podłoża w wodę (około 2 razy w tyg.). W okresie zimowym zmniejszyć dawki o połowę a przy niektórych roślinach do 1/4 (o ile w ogóle wymagają nawożenia). Stosując dawki zgodnie z instrukcją nie ma możliwości przenawożenia.

MOŻNA RÓWNIEŻ JEDEN RAZ W MIESIĄCU NAWÓZ WSYPAĆ DO DONICZEK I OSTROŻNIE, UWAŻAJĄC NA KORZENIE, WYMIESZAĆ GO Z GÓRNĄ WARSTWĄ ZIEMI W ILOŚCI JEDNEJ PŁASKIEJ ŁYŻKI STOŁOWEJ NA ŚREDNIĄ WIELKOŚĆ DONICZKI.

W ogrodach w postaci sypkiej i płynnej dla wszystkich roślin warzywnych, krzewów, drzew ozdobnych, sadowniczych, do winogron, trawników i traw pampasowych. W uprawie towarowej jako pożywkę hydroponiczną: 1kg sypkiego nawozu zalać 5l wody, po 30 dniach rozcieńczyć 1:20 i stosować do oprysku roślin, uprzednio przelać przez sito mleczarskie a 1:40 poleca się do zasilania – szczególnie dla roślin uprawianych na części nadziemne jak: pomidor, fasola, pietruszka zielona, sałata, ogórek, groszek, róża oraz wszystkie kwiaty.

Drugi sposób polega na wprowadzeniu do gleby koncentratu w proszku i podlewaniu samą wodą w zależności od potrzeb wilgotnościowych. Sposób ten zaleca się dla roślin uprawianych na części rozwijające się w podłożu, w glebie, np.: bulwy ziemniaków, cebulki, różne kłącza, zgrubienia rzodkiewki, korzenie marchwi, pietruszki, buraki, itp. 1 kg wystarcza na 10-40m². Wszelkie chore rośliny w celu szybkiej regeneracji zaleca się podlewać rozpuszczonym nawozem.
Storczyki zanurzamy z całą doniczką w rozpuszczonym nawozie 1 raz w tygodniu na 1 godzinę.

ASTVIT postać sypka - ekologiczny środek poprawiający właściwości gleby - NE/128/2010 (umieszczony w wykazie nawozów ekologicznych) wydany przez IUNG Puławy, dopuszczony do obrotu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – zezwolenie Nr G-134/10

Stosowanie ASTVITu w uprawach towarowych-ekologicznych: możliwe jest stosowanie ASTVITu pod tą samą uprawę w części, jako preparatu sypkiego i jako koncentratu. Zalecane jest przedsiewne zastosowanie preparatu sypkiego a następnie oprysk grubokroplisty lub/i podlewanie w czasie wegetacji roślin.

 

DODATKOWE UWAGI DOTYCZĄCE STOSOWANIA ASTVITU KONCENTRATU SYPKIEGO:

- Przed pielęgnacją chorych roślin należy wprowadzić do podłoża ASTVIT sypki. Jest to nie tylko nawóz posiadający makroskładniki i mikroelementy, ale i szczepionka życia biologicznego, które wprowadzamy do podłoża. ASTVIT zastępuje w pełni mikoryzę i na dodatek dokarmia rośliny. Mikroorganizmy ASTVITowe mikoryzują system korzeniowy, zabezpieczają przed chorobami grzybowymi, próchnicują glebę sprawiając, że jest bardziej przepuszczalna i chłonna składników odżywczych, przekazują wybiórczo roślinie to, czego potrzebuje, oraz wiążą azot z powietrza tzw. azotobakter. Wszystko to funkcjonuje w sytuacji, jeśli nie wprowadzamy do podłoża nawozów mineralnych, czyli nie mieszamy ASTVITu z chemią. 

- Przygotowany roztwór nawozowy (Astvit sypki + woda) nie musi być od razu zużyty. Im dłużej ma dostęp do tlenu tym silniejsze ma właściwości, dzięki temu, że w połączeniu z tlenem i mieszaniem od czasu do czasu następuje proces dotleniania, w wyniku którego mnożą się zawarte w ASTVICIE mikroorganizmy pożyteczne. Z tego powodu roztwór taki może stać bez obaw o jego parametry, dlatego proszę takiego pojemnika nie przykrywać jeśli stoi, i zostawić mu dostęp do tlenu, w przeciwnym razie niepotrzebnie zapoczątkowalibyśmy proces gnilny. 

- Do sporządzenia nawozu płynnego najlepsza będzie woda ze studni albo wodociągowa. Do wszystkich nawozów z życiem biologicznym używamy wody odstanej, wolnej od chloru. 

- Przed podlewaniem należy za każdym razem roztwór wymieszać, aby nierozpuszczalna część, czyli tzw. maź, została wprowadzona do podłoża. W mazi jest siedlisko mikroorganizmów, które to przy wzruszeniu gleby np. haczką zostają wprowadzone do podłoża i przy dostarczaniu powietrza oraz wody rozmnażają się. Mikroorganizmy nie znoszą światła dziennego, dlatego należy od czasu do czasu podlewając rośliny roztworem z sypkiego ASTVITu wzruszyć glebę, dzięki czemu wprowadzamy maź głębiej. Część organiczna nie rozpuszcza się, tylko poprzez wprowadzenie do gleby rozkłada się w podłożu. 

- 150 kg ASTVITu powinno wystarczyć na 1ha upraw (w zależności od zasobności gleby), i zastępuje 10 ton obornika. Jeśli gleba jest mało zasobna wtedy dawka musi być większa. 

- Po wydobyciu produktu z worka pozostałość zasznurować i przechowywać w suchym, niesłonecznym pomieszczeniu. 

- Sproszkowany ASTVIT w obrocie jest suchym preparatem mikrobiologiczno-próchnicznym. Składa się z próchnicy trwałej i pokarmowej zasiedlonej pożytecznymi mikroorganizmami. Ma odczyn lekko zasadowy pH 7,5. ASTVIT zawiera 4% tlenku wapnia i wydawałoby się, że nie nadaje się do upraw kwaśnolubnych, jednak zawartość 4% tlenku wapnia powoduje, że krzemionka i związki krzemu, które to ASTVIT zawiera w ilości około 4% są łatwiej przyswajalne przez roślinę. Roślina jest sztywniejsza przy odczynie lekko zasadowym, ma możliwość przetrwania w trudniejszych warunkach, do których należy brak wody i krótki czas naświetlenia. Wapń uaktywnia związki krzemowe i jest w takich związkach jak metakrzemianach lub siarczanach, które nie są rozpuszczalne w soku komórkowym rośliny. Wapń jest, ale roślina nie reaguje na ta substancję. Dzięki mikroorganizmom roślina wybiórczo pobiera te substancje odżywcze, które są jej w danej chwili potrzebne. Dlatego poleca się stosowanie ASTVIT-u do pielęgnacji i upraw wszystkich roślin (rośliny ozdobne, trawniki, warzywa, owoce, wszystkie uprawy szklarniowe i polowe), bez żadnego innego nawożenia. Przy trudnych uprawach poleca się jedynie dolistne dokarmianie roślin nawozami jednocześnie utrudniającymi rozwój patogenów takimi jak ASTVIT płynny klarowny o większym stężeniu.

 

 


WŁAŚCIWOŚCI I ZALETY:

  • całkowicie samoistnie przefermentowana materia naturalna zawiera składniki o długotrwałym działaniu
  • zapewnia przydatność do uprawy ekologicznej bez skażenia środowiska glebowego i wód gruntowych

 

ASTVIT zawiera wszystkie niezbędne makroskładniki do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin, takie jak azot, fosfor, potas, wapń, magnez, siarka, sód jak również mikroelementy: żelazo, mangan, cynk, miedź, bor, chrom - wszystkie w postaci bardzo dobrze przyswajalnej przez rośliny, zapewniając im wysoką jakość i zdrowy wygląd. Dzięki bezpośredniej absorpcji (wchłanianiu) fosforu stosowanie ASTVITu powoduje wyjątkowo szybki wzrost roślin, jak również wcześniejsze rozpoczęcie okresu ich owocowania. W doświadczeniach wegetacyjnych stwierdzono, że stosując ASTVIT w odpowiednich dawkach można uzyskiwać dorodne rośliny i dobre plony bez żadnego innego nawożenia oraz bez konieczności stosowania środków ochrony roślin (fungicydów i insektycydów).

Zawiera odpowiednią ilość magnezu chroniąc rośliny iglaste przed brązowieniem i opadaniem igieł. Do iglaków wprowadzić sypki nawóz do otworów na głębokość 5 cm wokół pnia w odległości od 30-50cm w ilości 1 łyżeczki od herbaty, po 2 tyg. zasilać roztworem 1x w tyg.

1kg ASTVITU wystarcza na 200 litrów roztworu nawozowego.
1 litr koncentratu w płynie wystarcza na 40 litrów roztworu nawozowego.

Ważność opakowania zamkniętego - bezterminowoCałkowicie wolny od zapachów.

UWAGA!! CHRONIĆ PRZED DZIEĆMI. W RAZIE SPOŻYCIA UDAĆ SIĘ DO LEKARZA. W przypadku dostania się nawozu do oczu -przemyć dużą ilością wody. Dla osób z alergią zaleca się stosowanie maseczki ochronnej przy rozsypywaniu nawozu.NA CZYM POLEGA FENOMEN UNIWERSALNEGO STOSOWANIA ASTVITU DO KAŻDEJ ROŚLINY, NIEZALEŻNIE OD TEGO, CZY JEST TO KWIAT, WARZYWO, TRAWA, OWOC CZY DRZEWO - I TO PRZEZ CAŁY ROK?

Astvit jest doskonałą pożywka hydroponiczną zawierającą wszystkie potrzebne roślinom składniki pokarmowe w proporcji hydroponicznej i powoduje optymalny wzrost biomasy, zarówno w korzeniach jak i w części nadziemnej. 100kg ASTVIT–u sypkiego zawiera m.in.: 4kg Azotu, 4kg P - czyli 10kg P2O5, 10kg Ca i przeszło 12kg krzemionki koloidalnej SiO2 i wszystkie Mikro i Ultraelementy. Astvit zawiera pożyteczne mikroorganizmy, w tym mikroorganizmy wiążące trwałą próchnicę oraz wiążący Azot z powietrza – AZOTOBAKTER. Przy współudziale mikroorganizmów roślina pobiera wybiórczo składniki odżywcze, w danym momencie jej potrzebne. Składniki, których roślina nie potrzebuje również są obecne, ale na nie roślina nie reaguje. Nie ma możliwości przenawożenia. Ponieważ jest to nawóz do całorocznego stosowania to z powodzeniem i bez obaw można stosować go także jesienią, ponieważ w temperaturach poniżej dodatnich 8'C nie uwalnia azotu, a zabezpieczy na okres zimowy rośliny. W ziemi ma przedłużone działanie od 3-6 miesięcy, dzięki czemu w okresie wiosennym, zanim jeszcze człowiek zaingeruje w swoje rośliny, natura sama będzie już czerpać z gleby to, czego jej potrzeba. Mikroorganizmy pożyteczne występujące w ASTVICIE tworzą mikoryzę i nie ma potrzeby polecać dodatkowych szczepionek. Szczepionki mikoryzowe ASTVITU dostają impuls od rośliny jakie składniki są jej potrzebne i te przepuszczają w pierwszej kolejności do rośliny. Każda roślina będzie odpowiednio dokarmiona i zabezpieczona przed patogenami chorobotwórczymi.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl